Jak podaje GUS, w lipcu bieżącego roku, przeciętne wynagrodzenie miesięczne brutto było wyższe o 4,9 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wynosiło 4501,52 zł. Jeżeli nie znajdujesz się w tej grupie albo mimo tego, że twoje zarobki przekładają się na średnią, a chciałbyś zarobić więcej – mam dla ciebie rozwiązanie.

Nie ważne ile masz lat, jakie jest twoje wykształcenie, zawód czy hobby. Możesz zwiększyć zasoby swojego portfela, handlując z domu na rynkach kapitałowych. Co to znaczy?
Rynki kapitałowe to segment, na którym zawierane są transakcje na instrumentach finansowych, takich jak indeksy giełdowe czy waluty. Jest to największy rynek tego typu na świecie. Jego obroty wyliczane są w bilionach dolarów amerykańskich.

Jak można na tym zarobić?
Najłatwiejszym sposobem na zarobek w tej dziedzinie jest świadomy handel. Sprzedawanie i kupowanie może odbywać się przez całą dobę i pozwala na zyskanie dodatkowego kapitału. Okazja pojawia się regularnie, dzięki wzrostom i spadkom rynków finansowych. Na początku możesz potraktować to jako zarobek dodatkowy, jednak z czasem przy nabytej praktyce i wiedzy, możesz zostać swoim własnym szefem i pracować w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Czy nie brzmi to jak obietnica raju w zestawieniu z korporacyjną pracą na etat?
Najważniejszym punktem tego zadania jest nauczenie się wszystkiego od podstaw. W internecie można znaleźć dużo informacji na temat: jak inwestować na giełdzie, co zrobić, aby nie stracić pieniędzy i jak uniknąć ryzyka.

Oczywiście można wszystkiego krok po kroku uczyć się samemu, jednak po co, jeżeli można spotkać się z kimś, kto przekaże wiedzę w pigułce i ostrzeże przed zagrożeniami?
Jedną z firm, na którą natknęłam się szukając informacji o rynkach walutowych, była Fraktal Trader. Dlaczego się nią zainteresowałam? Ponieważ jest to firma z ponad 10-letnim doświadczeniem, którym chętnie dzieli się z innymi. Zarabiać może każdy, oni jednak podpowiedzą jak zrobić to skutecznie. Nie skupiają się na ogólnikach, a właśnie na tym najbardziej interesującym temacie: jak skutecznie inwestować.

Gdzie można ich znaleźć?
Firma chętnie udostępnia swoją wiedzę na szkoleniach, które organizowane są w różnych miastach w Polsce. Koszt szkolenia nie jest wysoki w stosunku do przekazywanej wiedzy oraz późniejszych zarobków. Za 397 zł traderzy przekazują wiedzę zdobywaną latami. Uświadamiają nam, jak ważne jest inwestowanie z głową i analiza swoich ruchów. Pomagają zdobyć doświadczenie i służą radą. Wyprzedane szkolenia świadczą o tym, że ludzie chcą pozyskiwać taką wiedzę, chcą zarabiać, chcą czuć się niezależni i nie chcą być niewolnikami korporacji. No dobrze, ale jak to jest z tymi zyskami? Ile można zarobić?
A to już zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Wiadomym jest nie od dziś, że aby coś dostać, najpierw musimy coś w tę inwestycję włożyć. Na Facebooku jest wiele funpage’y zajmujących się tematyką giełdową . Jednym z nich jest zamknięta grupa Fraktal Trader (dla kursantów), na której codziennie zamieszczane są analizy handlowe, a ludzie wymieniają się doświadczeniem i osiągnięciami finansowymi. Niekiedy są to są to nawet tysiące złotych tygodniowo. Na przykład wpłata depozytu w wysokości 5000 zł daje zysk tygodniowy (sic!) 961 zł, czyli prawie 20 proc. rachunku. Nie znaczy to, że każdy wkład tego typu gwarantuje takie zyski. Wszystko zależy od umiejętnego inwestowania i pomnażania swoich pieniędzy.

Jeżeli nie dysponujesz takim odłożonym kapitałem, to witaj w klubie. Dla mnie 5000 zł to bardzo dużo i na ten moment nie mam takich pieniędzy, żeby je zainwestować- chociaż zysk bardzo mi się podobał.

Zaczęłam szukać dalej i zauważyłam, że można zarządzać również małymi kwotami i również zarabiać. W końcu nie od razu Rzym zbudowano. Niektóre transakcje mogą być z aż 50-procentowym zyskiem. Przykładowo 300 zł depozytu daje 150 zł. Na początek tyle mi wystarczy. I powiem szczerze: przekonuje mnie to, bo nieważne ile zainwestujesz, jeżeli zrobisz to z głową możesz tylko zyskać.

Jeżeli marzą ci się dalekie podróże, więcej czasu z rodziną, mniej pracy i zajęcie, które może stać się twoim hobby (bo umówmy się, kto nie lubi zarabiać) to jest to propozycja dla ciebie. A gdyby tak wyjechać w Bieszczady? A co tam Bieszczady! Wyjedź na Malediwy, Kostarykę i kup sobie najnowsze BMW oraz pracuj z każdego miejsca na ziemi. Nie brzmi fajnie?

No dobrze, skoro już ustaliliśmy, że należy ci się od życia więcej, ale ciągle boisz się ryzyka, chciałabym cię uspokoić. Traderzy przekażą ci tajniki wiedzy o tym jak zarządzać: po pierwsze swoim portfelem, a po drugie ryzykiem, które jednak wiąże się z tym zajęciem. Dla czytelników KorpoVoice zniżka na szkolenie 50 proc. po rejestracji na stronie www.fraktaltrader.eu z kodem rabatowym 30031.

W przyszłym numerze relacja z mojego pierwszego szkolenia i kilka wskazówek jak można zacząć zarabiać bez wychodzenia z domu.