Sportowa rywalizacja, integracja zawodników i pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową – 2 września po raz kolejny wystartuje bieg Poland Business Run. Ta największa w kraju charytatywna sztafeta biznesowa co roku motywuje tysiące osób do biegowych zmagań w szczytnym celu. Zapisy do edycji 2018 już trwają.

W zeszłym roku w evencie wzięło udział ponad 20 tys. osób reprezentujących 1363 polskie firmy i korporacje. W niektórych z nich bieg to już coroczna tradycja. Wiele korporacji wystawiło kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt drużyn (rekord to 63 teamy z jednej firmy!). Frekwencja rośnie z roku na rok. – W biegu mogą wziąć udział wszyscy, którzy zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Kto już z nami biegł, ten wie, że naprawdę warto, a tych, którzy jeszcze nie mieli okazji, zapraszamy w tym roku – mówi Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run. – Dystans jest przyjazny, bo wynosi ok. 3,8-4,2 km. Zachęcamy więc wszystkich, także osoby, które na co dzień nie biegają.

Pamiętajmy, że oprócz stopnia na podium przyświeca nam o wiele wyższy, charytatywny cel – biegając stawiamy innych na nogi – dodaje. “Biegam – pomagam” to główne hasło imprezy, bowiem środki z zapisów wędrują do osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, które potrzebują dofinasowania kosztownych protez i rehabilitacji. Wspólne działanie w szczytnym celu to jedna z najczęściej wymienianych zalet Poland Business Run. Kolejnym jest nawiązywanie relacji wewnątrz firmowych zespołów.

Współpracownicy wspólnie trenują i tym samym integrują się na długo przed startem, a ci, którzy nie biegną, pojawiają się w dniu imprezy, by kibicować kolegom z pracy. Liczba pakietów startowych w każdym mieście jest ograniczona, nie warto więc zwlekać z zapisami. Rejestracja odbywa się online poprzez stronę www.polandbusinessrun.pl.