Temperatura rozpieszcza w tym roku biegaczy, którzy swój sezon rozpoczęli już jakiś czas temu. Na licznych ścieżkach biegowych możemy spotkać coraz więcej osób, których ulubioną biżuterią stają się smartwatche. Teraz, dzięki nim, Klienci Banku Zachodniego WBK mogą już nie tylko śledzić swoją aktywność fizyczną i rejestrować treningi, ale też płacić za zakupy.

Polacy najpierw pokochali płatności zbliżeniowe smartfonem, a teraz z dużym zainteresowaniem spoglądają w stronę smartwatchy – z badania Mastercard wynika, że już co czwarty Polak chce płacić zbliżeniowo urządzeniem ubieralnym, jak inteligentny zegarek czy opaska fitness. Od marca taką możliwość dostali klienci Banku Zachodniego WBK, którzy mają zegarek Garmin z funkcją Garmin Pay i korzystają z karty Mastercard lub Visa.Portfel pod ręką, czyli w zegarku.

Garmin Pay to wygodny sposób płacenia za zakupy zegarkiem. Aby z niego skorzystać należy:

  • zainstalować aplikację Garmin Connect Mobile na swoim smartfonie (aplikacja dostępna dla telefonów z systemem Android i iOS),
  • połączyć zegarek z aplikacją,
  • dodać kartę płatniczą BZ WBK Mastercard lub Visa do aplikacji Garmin Connect Mobile.

Po dodaniu karty, klienci mogą płacić smartwatchem w sklepach, które akceptują płatności zbliżeniowe. W zegarku Garmin należy wybrać portfel, podać 4-cyfrowe hasło (utworzone podczas dodawania karty w aplikacji), a następnie przyłożyć zegarek do czytnika kart (w ciągu 60 sekund od wpisania hasła). Warto dodać, że przez 24 godziny użytkownik zegarka może nim płacić bez ponownego wpisywania hasła. Jeśli jednak w tym czasie ściągniemy zegarek z ręki lub wyłączy się funkcja monitorowania tętna, to ze względów bezpieczeństwa przy następnej płatności zostaniemy poproszeni o ponowne wpisanie hasła do cyfrowego portfela.

Bezpieczeństwo pod ręką
Płatności przy użyciu Garmin Pay są w pełni bezpieczne dzięki tzw. tokenizacji organizacji płatniczych Visa/Mastercard. Polega ona na tym, że oryginalny numer karty zostaje zastąpiony jej cyfrowym zamiennikiem, tzw. tokenem. W efekcie, ten pierwszy jest chroniony i nie jest nikomu udostępniany. Co więcej, token jest powiązany tylko z jednym urządzeniem, np. inteligentnym zegarkiem, a zapłacenie przy jego użyciu innym sprzętem jest niemożliwe.

Bank Zachodni WBK