Engo + to platforma, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Portal ma za zadanie połączyć organizacje pozarządowe z firmami. Dzięki wprowadzonej grywalizacji motywuje ludzi biznesu do wykonywania dobroczynnych misji. Osoby prywatne również mogą zaangażować się w wolontariat.

Engoplus.pl to odpowiedź na dwa problemy, które po połączeniu rozwiązują się nawzajem. Pierwszy
z nich to zbyt mała liczba wolontariuszy, których potrzebują organizacje pozarządowe do realizacji swoich celów. Drugi zaś to brak wiedzy oraz informacji wśród firm i pracowników o tym, jak mogliby pomagać. Engo+ ułatwi kontakt i przeprowadzi obie strony przez początki nowej, międzysektorowej współpracy.
Projekt prowadzony jest przez Fundację Sarigato, która postanowiła, że dostęp do platformy jest bezpłatny – zarówno dla organizacji pozarządowych, jak również firm. Każda fundacja
i stowarzyszenie może zarejestrować konto i ogłosić ”misję”, czyli zadanie do wykonania dla wolontariusza.
W ramach Engo+ można zaangażować się zarówno w wolontariat długoterminowy, jak również pojedyncze akcje. Kategorie, w ramach których można działać, są różnorodne. Wolontariusze do wyboru mają korepetycje dla dzieci, wspomaganie organizacji w zarządzaniu, pomoc w trakcie wydarzeń, wspieranie schronisk dla zwierząt i wiele innych. Codziennie pojawiają się nowe oferty, dlatego też warto śledzić stronę na bieżąco.

Jak to działa?
1. Przedstawiciel firmy zakłada konto osobowe, a następnie stronę Firmy.
2. Na stronie Firmy należy stworzyć listę pracowników, którzy otrzymują wówczas zaproszenia do dołączenia do strony.
3. Chętni pracownicy zgłaszają się do wykonania interesujących ich zadań.
4. Po wykonaniu zadania Pracownik dostaje odpowiednią ilość punktów za poświęcony czas, a Firma sumę punktów swoich zaangażowanych pracowników.
5. Na koniec każdej edycji, raz w roku, tworzony jest ranking.

Jeśli jesteś osobą prywatną, wystarczy, że założysz konto osobowe i po jego weryfikacji będziesz mógł realizować zadania.
Koordynatorzy projektu wierzą, że w ludziach jest ogromna chęć czynienia dobra. Nie każdy jednak wie, komu potrzebna jest pomoc i jak można się zaangażować. Engoplus.pl ułatwia kontakt potrzebujących z chętnymi do działania.
Obecnie na portalu aktywnie działają organizacje z Krakowa i okolic, ale planowane jest zaangażowanie organizacji i firm z całej Polski.

Pamela