Na warszawskim Służewcu – największym zagłębiu biurowym w kraju, gdzie pracuje 100 tys. osób – od 2 lat działa Stowarzyszenie #Lepszy Służewiec.

To jedyna taka organizacja w Polsce, która zrzesza pracowników, mieszkańców, najemców oraz właścicieli i zarządców nieruchomości, aby uczynić z tej części stolicy atrakcyjne miejsce do pracy i życia. Tak się składa, że Justyna Szawłowska, pomysłodawczyni Korpo Voice, należy do grona członków założycieli tego stowarzyszenia. Poza wydawaniem gazety, już bez przymrużenia oka, działa aktywnie w imię poprawy sytuacji pracowników korporacji w Warszawie. Niewykluczone jest powstanie takich stowarzyszeń również w innych miastach.

Podczas Walnego Zebrania Członków, które odbyło się w maju, stowarzyszenie podsumowało kluczowe sukcesy i przedstawiło plany rozwoju. W 2017 r. organizacja m.in. utrzymywała kontakt ze ZMiD w ramach Okrągłego Stołu w sprawie remontu ul. Marynarskiej, opiniowała kluczowe strategie rozwoju transportu i komunikacji, w ramach współpracy z Domem Kultury Kadr rozpoczęła otwarty cykl spotkań dla mieszkańców oraz promowała Służewiec w mediach i na konferencjach, pełniąc rolę „społecznego rzecznika”. W 2018 r. przyspieszyły prace nad utworzeniem przyjaznej przestrzeni publicznej, której tak bardzo brakuje w tej części Warszawy. Stowarzyszenie we współpracy z miastem chce w rejonie Suwak-Domaniewska-Postępu-Konstruktorska utworzyć miejsce do spotkań i odpoczynku wśród zieleni. Trzyma również rękę na pulsie, aby najpóźniej po wakacjach na ul. Marynarską wróciły tramwaje oraz angażuje się w poprawę infrastruktury dla pie-szych i rowerzystów. Organizacja zaprasza do współpracy zarówno mieszkańców, jak i firmy, które chcą wspólnie zmieniać Służewiec na lepsze. Codzienne informacje można znaleźć na Faceboku, gdzie jest już ponad 7000 aktywnych fanów:

https://www.facebook.com/lepszy.sluzewiec