i otwarcie nowego biura redakcji Korpo Voice!

Dzisiejsze wydanie dedykowane jest wszystkim moim dotychczasowym szefom z okazji Dnia Szefa, który nie wiem czy zauważyliście, był 16 października. Z tej okazji dopadła mnie chwila refleksji, że jakkolwiek praca w korporacji nie była dla mnie, to w sumie miałam w życiu szczęście do fajnych i ludzkich szefów. A takich poważnych było w moim życiu trzech. Zaplanowałam więc, że na tej stronie znajdą się krótkie wywiady z każdym z nich. Już po spotkaniu z pierwszym byłym szefem wiedziałam jednak, że to się nie uda. Na jednej stronie tego nie zmieszczę!

Rozmowy po latach okazały się być bardzo inspirujące, jak ta poniżej ze Sławkiem Stępniewskim, prezesem Dentsu Aegis Network, z którym spotkałam się po 13 latach. Tadam! Tak, pracowałam 13 lat temu w Hyper Media jako office manager. Tak, tak, zamawiałam bilety lotnicze, artykuły biurowe i trzymałam pod kluczem cenne kapsułki do kawy i mleko, a wszystko to w przytulnej willi na Altowej, w której była siedziba firmy. Czas płynął błogo, miałam 23 lata i zaczynałam moją przygodę z pracą na etat.
O tym jak zarządza się dziś blisko 1 000 osobami ( za moich czasów było to zaledwie 50) , jak zmieniły się potrzeby pracowników na przełomie lat i o tym , że niektórzy pracownicy w Dentsu Aegis Network nadal chodzą po biurze w kapciach, przeczytacie poniżej w wywiadzie.

W kolejnych wydaniach równie ciekawe wywiady z pozostałymi moimi szefami, którzy dużo mnie nauczyli i przede wszystkim długo ze mną wytrzymali: Mariuszem Kanią CEO & Founder Metrohouse S.A. oraz Olafem Furmankiem, byłym dyrektorem marketingu w Polska Press Grupa.

Ponadto w wydaniu oczywiście creme de la creme, czyli artykuły niezawodnych korpodziennikarzy obywatelskich. Mam nadzieję, że będziecie z nich mieli ubaw taki, jak ja przy składaniu tego numeru. Enjoy!

Newsy z życia RedakciI! Mamy wreszcie siedzibę z prawdziwego zdarzenia. Zapraszamy na Postępu 14 w Warszawie do przestrzeni coworkingowej Hub Hub. Chcących wyrwać się z biura zapraszamy na kawę i ploty lub oficjalne spotkanie biznesowe.

Odpaliliśmy też wreszcie stronę WWW, na której znajdziecie interesujące Was artykuły. Jeśli macie pomysły na dalszy rozwój sekcji – piszcie. Co kilka korpogłów to nie jedna.

Justyna Szawłowska