Już po raz 10.ty Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką wyłoni dziesiątkę najlepszych przedsiębiorczyń i przedsiębiorców Roku.  Gala , podczas której zostaną ogłoszeni tegoroczni zwycięzcy, odbędzie w  Warszawie w marcu 2019 roku.

W konkursie BiznesWoman Roku nagradzane są Polki, które odważnie realizują projekty biznesowe, społeczne, naukowe i kulturalne jak również polscy biznesmeni wspierający kobiety oraz różnorodność w biznesie. Zgłoszenia kandydatów i kandydatek przyjmowane były do 20 listopada, teraz rozpoczyna pracę jury – zespół ekspertów ze świata biznesu, finansów i edukacji, któremu od 10 lat przewodzi dr Irena Eris. Laureatki i laureatów wyłonionych w 10 kategoriach poznamy podczas finałowej gali, na niej również zostaną wręczone atrakcyjne nagrody, takie jak m.in. studia w MBA.

Konkurs pozwala zaistnieć nie tylko dużym firmom, ale także start-upom oraz mniejszym, lokalnym kobiecym biznesom. W tegorocznej, jubileuszowej edycji pojawiły się dodatkowe kategorie takie jak: Liderka w Nowych Technologiach,  Działalność społeczna, w której honorowane są kobiety, działające na rzecz innych oraz Inspiratorka Roku – nagrodzona w niej zostanie kobieta, która przez ostatnią dekadę w szczególny sposób wspierała i inspirowała kobiety do działania, walki o swoje marzenia i realizowanie swoich pomysłów

Mimo, że już 30 procent firm w Polsce jest zarządzanych przez kobiety to uprzedzenia związane z płcią są nadal żywe, utrudniając przedsiębiorczyniom rozwijanie ich firm. Dlatego  – takie inicjatywy jak konkurs Bizneswoman Roku, w który zaangażowaliśmy się już po raz trzeci, są niezwykle istotne, bo pomagają zmieniać rzeczywistość – dodaje Bartosz Ciołkowski z Mastercard, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard, partnera strategicznego konkursu.

Pozostali Partnerzy to: Coca-Cola Poland Services, BGŻ BNP Paribas, DPD Polska, Huawei, IGT Poland, Microsoft czy Deloitte.

Przez ostatnie 10 lat w konkursie zorganizowanym przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką nagrodzonych zostało ponad 100 kobiet.