Uwielbiam swoje dzieciaki. Doceniam każdą chwilę z nimi spędzaną. W czasie wolnym od
przedszkola organizuję im czas tak, aby wieczorem nie miały najmniejszej siły na dokazywanie w domu. Jak są chore, organizuję im opiekę, aby jak najszybciej wyzdrowiały. I da się? Da się. Czego nie mogą niestety zrozumieć lub nie potrafią zorganizować, pracownicy na prezesowskich szczeblach.

Zacznijmy od początku. Gdy idę do pracy, to liczę na zgodne z BHP jej warunki, pozwalające na skupienie się i efektywne pomnażanie majątku spółki. W open spejsie wszyscy wiedzą i słyszą wszystko od A do Z, w czym pomagają zawsze ogólnodostępne salki konferencyjne. Każda głośniejsza lub prywatna rozmowa, w tym również telefoniczna, bez żadnych ceregieli odbywa się właśnie w nich.

Z tą sielankową atmosferą, z szumem klimatyzatorów, przerywanych dźwiękiem mielonej kawy w ekspresie, mocno koliduje dźwięk latających po piętrze ośmiolatków, udających lecące na bitwę bombowce ! 47 osób odrywa się od pracy, aby uniknąć utraty skalpu przez zrobione z pudełka po biurowym papierze skrzydła. Pierwsza myśl – co jest do cholery ? Ok, pracuję tu drugi miesiąc i może nie znam wszystkich zwyczajów, ale dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że w open spejsie nikomu nie przyjdzie do głowy przyprowadzać dzieci do pracy. Dobra, raz na jakiś czas, na 15 minut, aby pochwalić się pociechami przed koleżankami – rozumiem. Ale te dzieciaki bombardują naszą biurową drukarkę już czwartą godzinę.

Pytam kolegę siedzącego obok, czemu nikt nie zwraca uwagi, gdy mnie osobiście otwiera się już przysłowiowy „nóż w kieszeni”? Wystarczy mi krótkie hasło: „Dzieciaki pani prezes podczas przerwy feryjnej”. Nosz ja *#!*#!. Od dawna tak? – pytam. „Od jakichś trzech lat, w tym uwzględnij również wakacje ! Przyzwyczaisz się”.
Co mi pozostaje? Zatyczki do uszu czy głośna muzyka w słuchawkach? I jak mam się skupić na pracy, dodatkowo kreatywnej? Nosz ja *#!*#!.

Tak, korpo, brakowało mi ciebie. U was też „góra” może więcej? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w tej materii.

#KORPOTATA