Na bezpłatne szkolenie prowadzone przez Ulę, biurową rewolucjonistkę, zaprosiła redaktor naczelna gazety Korpo Voice czytelniczki – sekretarki, asystentki i recepcjonistki w przeddzień ich święta. Spotkanie w miłym gronie, przy dobrej kawie, miało na celu także wymianę doświadczeń, aby obalić stereotypy krążące na temat tych zawodów.

MeetUp Biurowych Profesjonalistek to pierwszy tego typu projekt w Polsce, realizowany przez gazetę Korpo Voice, Biurowe Rewolucje oraz MK Café z okazji Święta Asystentki. – Spotkanie miało na celu budowanie dużej społeczności asystentek, sekretarek, office managerów. Chcemy połączyć wszystkie administratorki życia biurowego, które każdego dnia mierzą się z zadaniami i zarządzaniem biurem – podkreślała współorganizatorka Urszula Rowińska z UrsaGo Biurowe Rewolucje, która podczas warsztatów opowiedziała jak wykorzystywać umiejętności miękkie czyli biurowy savoir vivre w pracy w korpo.
Idea MeetUp Biurowych Profesjonalistek jest szczególnie ważna dla redaktor naczelnej gazety Korpo Voice, która kilkanaście lat temu zaczynała swoją karierę zawodową właśnie od pracy w recepcji.
– Jaki to zawód, jak bardzo wymagający, wiem doskonale. Ta praca to dużo więcej niż podawanie ciastek do sal konferencyjnych. Recepcja to najważniejsze, zaraz po gabinecie prezesa, miejsce w firmie – mówiła Justyna Szawłowska podczas spotkania. Zdobyte podczas pracy recepcjonistki umiejętności pomagają w budowaniu pozycji menedżerskiej, a „naprawdę dobra recepcjonistka nigdy długo w swoim zawodzie nie pozostaje” – dodaje redaktor naczelna Korpo Voice.
Podczas bezpłatnych warsztatów, które odbyły się 24 stycznia
w HubHub’ie przy ul. Postępu 14 na warszawskim Mordorze, sekretarki, recepcjonistki i asystentki dowiedziały się nie tylko, jak profesjonalnie zarządzać biurem, ale również jak prawidłowo zaparzyć wyśmienitą kawę. O tym, że jest ona nieodłącznym elementem biurowego savoir vivre’u, przekonywał Łukasz Mitura, barista z MK Café.
Dobra atmosfera jaka panowała podczas pierwszego MeetUp’u Biurowych Profesjonalistek i chęć uczestniczek do zdobywania nowych umiejętności oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami, przekonała organizatorów, że warto organizować takie cykliczne spotkania w przyszłości. O kolejnych MeetUp’ach będziemy informować na łamach naszej gazety.

#Redakcja