W przewidywalnym świecie mieszkali przewidywalni ludzie, robiący przewidywalne rzeczy. Przewidywalni kierowcy wieźli przewidywalnych pracowników do ich przewidywalnych prac.

Przewidywalni prezesi motywowali przewidywalnych menadżerów do działania z przewidywalnymi zespołami. Przewidywalni policjanci wypisywali mandaty za przewidywalne wykroczenia, a przewidywalna młodzież chodziła na przewidywalne imprezy w przewidywalnym celu.

Z przewidywalnych powodów przewidywalni kochankowie wymykali się do przewidywalnych kochanek, a w przewidywalnych związkach przewidywalni mężowie kłócili się z przewidywalnymi żonami o przewidywalne sprawy. Przewidywalne psy goniły przewidywalne koty, zaś przewidywalne staruszki krzyczały na przewidywalne dzieciaki. Gdy zapadał zmrok, przewidywalne nietoperze krążyły nad osiedlami, a przewidywalni złodzieje okradali samochody przewidywalnych kierowców. Przewidywalni taksówkarze ruszali z postojów, przewidywalni sprzedawcy na stacjach benzynowych sprzedawali hot dogi przewidywalnym strażnikom miejskim, przewidywalni piloci podrywali z pasów startowych samoloty, podczas gdy setki metrów niżej przewidywalni pacjenci meldowali się na dyżurach u przewidywalnych lekarzy.
Kilka minut przed świtem przewidywalni bezdomni budzili się ze snu, przewidywalni śmieciarze wjeżdżali na osiedla, przewidywalni piekarze wyjmowali z pieców chleb, przewidywalni studenci wracali do domów, a przewidywalni pisarze wślizgiwali się do łóżek swoich przewidywalnych muz.
I wszystko to było tak wściekle przewidywalne, że Bóg się znudził i poszedł obejrzeć coś innego.
Dlatego zrób dzisiaj coś niezwykłego. Wiesz co się wtedy stanie? Ja też nie i to jest najciekawsza część tego eksperymentu! I najważniejsze – nie przejmuj się tym co pomyślą ludzie. Pamiętaj, że innych jest wielu i każdy mówi co innego, a to oznacza, że niekoniecznie zawsze powinieneś zwracać uwagę na ich opinię.

Kiedy będziesz za często pytał ludzi o zdanie, powiedzą, że brak ci pewności i zależysz od cudzej opinii. Kiedy nie będziesz na nią zważał, powiedzą, że jesteś arogancki i masz przerośnięte ego.

• Kiedy przyznasz, że w życiu miałaś wielu mężczyzn, stwierdzą, że się nie szanujesz. Gdy powiesz, że od liceum jesteś z tym jedynym, okrzykną cię staroświecką nudziarą.

Kiedy zaniedbasz ciało i będziesz ubierać się w byle co, powiedzą, że jesteś nieapetyczny. Kiedy zaczniesz trenować i podążać za modą, stwierdzą, że jesteś narcyzem i interesuje cię tylko opakowanie.

Jeśli osiągniesz sukces zawodowy, powiedzą, że zaniedbujesz rodzinę. Kiedy skupisz się na najbliższych, stwierdzą, że jesteś naiwny i zapominasz o sobie.

Jeśli masz bogatego męża, pewnie poleciałaś na pieniądze. Jeśli nie masz męża, pewnie żaden cię nie chciał.

Jeśli popierasz jakąś partię, wkurzysz wszystkich, którzy popierają inne. Jeśli nie obchodzi cię polityka, wkurzysz wszystkich, którzy się nią interesują.

Jeśli masz dużo pieniędzy, na pewno zarobiłeś je nieuczciwie, albo przez znajomości i tylko one się dla ciebie liczą. Jeśli nie zgromadzisz majątku, będziesz nieudacznikiem.

Jeśli zalejesz media społecznościowe powodzią selfie, powiedzą, że jesteś próżna. Jeśli skasujesz swoje profile na wszystkich portalach, otrzymasz łatkę odludka i dziwaczki.

Jeśli jesteś dobry dla swojej kobiety i szanujesz jej zdanie, jesteś pantoflem. Jeśli idziesz jak przecinak i zawsze podejmujesz decyzje samodzielnie, jesteś szowinistą i utknąłeś w poprzedniej epoce.

Jeśli nie dbasz o swój wygląd, jesteś ignorantką. Jeśli dbasz, pewnie jesteś głupia.

Jeśli w twoim menu są mięso, gluten i czekolada, umrzesz tragiczną śmiercią. Jeśli jesz już tylko trawę, popijaną wodą, jesteś pretensjonalnym arogantem.

Jeśli będziesz otwarcie opowiadał o swojej rodzinie, powiedzą, że wszystko masz na sprzedaż. Jeśli nie dopuścisz ludzi do prywatnego życia, zaczną podejrzewać, że coś ukrywasz i konsekwentnie budujesz maskę.

Pamiętaj, że cokolwiek zrobisz, ludzie zawsze coś o tobie pomyślą. Najczęściej po prostu zmierzą cię swoją miarą i ocenią przez pryzmat własnych doświadczeń i przekonań. Pamiętaj też, że jesteś jedyną osobą, która naprawdę wie, czego pragniesz. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości zadawaj sobie zawsze jedno pytanie: „Czy to, co robię w tej chwili przybliża mnie do realizacji moich marzeń, czy od nich oddala”. A potem rób więcej tego pierwszego.

#Piotr Cielecki
Trener & Coach www.mowy-motywacyjne. piotrcielecki.pl kontakt@piotrcielecki.pl