Codzienne życie jest dla Ciebie nudne? Masz już dość kolejnych zadań, niekończących się spotkań i tygodniowych raportów? Nic straconego! W pięciu prostych krokach możesz zaprosić raka do swojego organizmu i stworzyć ciekawy duet na długie lata!

Występowanie nowotworów rośnie

Nie musisz się martwić – zadanie nie jest takie trudne! Statystycznie, nowotwory złośliwe coraz chętniej przyjmują zaproszenia na zamieszkanie w organizmach korpoludków!
W naszym kraju szansa na zachorowanie na raka to ok. 31,24 proc., więc Ty lub Twoi bliscy z pewnością poznacie go bliżej! Dodatkowo, do 2030 roku występowanie nowotworów na świecie wzrośnie o ok. 62 proc., Już teraz są drugą przyczyną śmierci w Polsce. Jak zwiększyć swoją szansę jeszcze bardziej?

Żyj w stresie

Koniecznie stresuj się każdego dnia oraz w pełnym napięciu podchodź do każdego zadania w pracy! Twój szef spojrzał się na Ciebie przed obiadem? Uważaj, to znak, że planują Cię zwolnić… Twój projekt kończy się za 8 miesięcy? Najwyższy czas przejmować się, że nie zdążysz! Pamiętaj, wiele reakcji możesz kontrolować samodzielnie, dlatego szukaj stresujących i lękliwych sytuacji w każdej godzinie dnia! Dobrym objawem będzie, jeśli codziennie rano będziesz budził się z bólem brzucha, biegunką, nudnościami lub migreną.

Jedz i siedź

Prawidłowa masa ciała, zdrowe odżywianie czy aktywność fizyczna to tylko chwyty marketingowe – nie daj się oszukać! W czasie swojej korpopracy siedź jak najwięcej! Wyobraź sobie, że tworzysz jeden organizm z krzesłem biurowym i staraj się go nie opuszczać! Po pracy należy Ci się odpowiedni odpoczynek, więc zadbaj o wygodną kanapę lub fotel.

Twój umysł ciężko pracuje, dlatego pamiętaj o odpowiednim żywieniu – nic tak nie pobudza Twoich szarych komórek jak dużo cukrów prostych, więc jedz je regularnie! Zachęcamy również do przejścia na dietę mięsno-solną, w której jedną z głównych zasad jest odrzucenie wszystkich warzyw i owoców!

Pal tytoń

Jednym z najlepszych zaleceń pomagających rozwinąć chorobę nowotworową w Twoim organizmie jest palenie oraz używanie tytoniu w każdej postaci! Postaraj się, żeby stało się to Twoją pasją i najlepszym hobby! Jeśli nie zdecydujesz się na rozpoczęcie przygody z papierosami, zadbaj o środowisko sprzyjające biernemu paleniu!

Unikaj badań

Wszyscy wiemy, że badania profilaktyczne oraz wizyty u lekarzy to strata czasu i pieniędzy, które przecież możesz przeznaczyć na bardzo niezdrową kolację z dużą ilością alkoholu! Ignoruj też niepokojące objawy Twojego organizmu lub postaraj się nimi stresować, ale w żadnym wypadku nie sprawdzaj, co jest ich przyczyną!

Nie mów nikomu!

Zapamiętaj, rak powinien być tematem tabu! Szczególnie w miejscu pracy!
Dobrą praktyką jest całkowity zakaz organizowania w firmie warsztatów z profilaktyki nowotworowej czy spotkań z psychoonkologiem dla pracowników!

Ważne jest też, żeby Twoja organizacja nie uczestniczyła w programie “Onko-Odpowiedzialni” organizowanym przez Fundację Znajdź Pomoc!

Onko-Odpowiedzialni – Znajdź Pomoc dla pracownika w chorobie!

W ramach programu „Onko-Odpowiedzialni” wszyscy pracownicy firmy oraz ich bliscy są objęci wsparciem w przypadku choroby onkologicznej lub żałoby.

Program podzielony jest na etapy. Rozpoczyna się od kompleksowej edukacji działu HR i budowania świadomości profilaktyki onkologicznej w miejscu pracy. Kończy natomiast procesem certyfikacji organizacji “Onko-Odpowiedzialnej”.

Dzięki zaplanowanym działaniom, pracodawca odnosi korzyści finansowe wynikające ze zmniejszenia absencji pracowników, a firma potrafi mądrze zarządzać ciężką chorobą w miejscu pracy, a potencjalni kandydaci do pracy są dodatkowo zachęceni ofertą korzyści niefinansowych dla pracowników.

Program “Onko-Odpowiedzialni”

Czym jest program “Onko-Odpowiedzialni”? To:

  • infolinia onkologiczna dla pracowników i ich bliskich;
  • edukacja profilaktyczna dla pracowników;
  • warsztaty z psychoonkologiem dla działu HR;
  • indywidualne konsultacje z psychoonkologiem dla pracowników;
  • spotkania grupowe z psychologiem dot. wsparcia w chorobie;
  • bezpłatna opieka Fundacji dla chorego pracownika lub jego bliskich (organizacja pomocy finansowej, darmowe subkonto, wsparcie rzeczowe, informacje o leczeniu, druga opinia lekarska);
  • certyfikat dla firmy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.znajdzpomoc.biz