8. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już 8 września. Bieg odbędzie się w dziewięciu miastach Polski i tradycyjnie pozwoli pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się i uiścić opłatę startową.

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje zaś kolejność zgłoszeń, nie warto więc zwlekać z zapisaniem swojej firmy. W roku ubiegłym wystarczyły 3 minuty, by zapełniły się listy startowe w Krakowie, a w Poznaniu limit został wyczerpany po 30 minutach. – Do samego startu sztafety, czyli 8 września, jest jeszcze trochę czasu, natomiast zapisy już trwają. W wielu miastach, takich jak Kraków, udział w Poland Business Run to dla wielu firm coroczna tradycja i mamy bardzo wielu chętnych. Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy chcą razem z nami pomagać przez bieganie. Wspólnie “postawimy na nogi” kolejne osoby po amputacji i z niepełnosprawnością ruchową – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.
Oprócz wystawienia swoich przedstawicieli w tej wyjątkowej imprezie sportowej, firmy i korporacje zaproszone są także do współorganizacji sztafety w roli partnera lub sponsora. Wiele przedsiębiorstw wspiera Poland Business Run w ramach własnej strategii CSR. – Warszawa Business Run to inicjatywa dobrze wpisująca się w obietnicę oraz wartości naszej marki. Integruje kilka tysięcy biegaczy wokół wspólnego celu – pomagania osobom z niepełnosprawnościami w realizowaniu ich potencjału. Motywuje pracowników różnych firm do dbania o siebie w ramach procesu przygotowań do biegu i uwydatnia wartość współpracy w celu robienia dobrych rzeczy – mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca Standard Chartered w Polsce, strategicznego sponsora Warszawa Business Run 2019.
Fundacja Poland Business Run, organizator główny wydarzenia, szacuje, że w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie i Gdańsku pobiegnie łącznie nawet 27 tysięcy osób. Każda z nich będzie miała do pokonania dystans ok. 4 km.
Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu protezy kończyn, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji otrzymało już ponad 400 beneficjentów z całej Polski.

Więcej informacji oraz rejestracja online:
www.polandbusinessrun.pl.