Według badań 50 proc. pracowników w Polsce nie jest zaangażowanych w swoją pracę.* Według raportu CBRE aż 80 proc. pracowników przyznaje, iż oferta firmy w zakresie strategii dbałości o dobre samopoczucie będzie czynnikiem decydującym w zatrudnieniu i zatrzymaniu ich przez okres następnych 10 lat.** Nic więc dziwnego , że inicjatywy z obszaru dbania o dobrostan (Wellbeing) pracowników stają się jednym z głównych priorytetów współczesnych firm.

Darmowa opieka medyczna czy karta Multisport to już standard… – żeby zadowolić swoich pracowników, firmy muszą się bardziej postarać.

Czy jednak bardziej zawsze musi oznaczać drożej? Niekoniecznie.

W gąszczu wielu możliwości i pomysłów na dodatkowe benefity dla pracowników często najtrudniejsze do uchwycenia są te proste, związane z podstawowymi potrzebami człowieka. Jednym z nich jest…jedzenie.

Żeby zadowolić zespół, nie trzeba mu od razu proponować pełnych posiłków. Zdrowe przekąski z dostawą do biura, w sam raz na krótką przerwę i pogawędkę z kolegą zza biurka są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla pracowników, ale też pracodawców.

Każdy, kto miał okazję pracować w biurze, zna tę iskierkę podniecenia, kiedy w kuchni pojawia się darmowe jedzenie – nieważne, czy to firmowe wydarzenie czy urodzinowe ciasto. Jeśli możemy dostać za darmo coś na ząb, zawsze cieszymy się jak dzieci.

Globalne firmy takie jak Google czy Facebook, mądrze wykorzystują darmowe jedzenie w pracy jako środek nie tylko do motywowania pracowników, ale też integracji, zwiększania zadowolenia, produktywności, czy przyciągania do organizacji nowych, najlepszych kandydatów.

Dlaczego zatem nie zaadaptować sprawdzonych sposobów w swojej firmie? 

Na polskim rynku dostępne jest już rozwiązanie odpowiadające na tę potrzebę – usługę dostawy zdrowych przekąsek do biur zapewnia polska firma Fitomento. O jakich przekąskach mowa? Zdrowe batony wytworzone z owoców, orzechów, nasion, zbóż, zdrowe wersje ciasteczek, słone przekąski w wersji FIT, zdrowe chipsy warzywne i owocowe, mieszanki bakalii, zdrowe wersje sezamków, „Kulki Mocy“ i wiele innych smakołyków.

Coraz więcej polskich firm stara się świadomie dbać o komfort i zdrowie pracowników. Dostrzegamy ten trend, ponieważ dostajemy coraz więcej zapytań o zdrowe przekąski, które dostarczamy do biur – zarówno małe kilkuosobowe firmy jak i duże korporacje z różnych branż chcąc przyciągnąć i zatrzymać wysoko wykwalifikowanych pracowników zaczynają poszukiwać alternatyw do popularnych już benefitów – mówi Magdalena Szołucha z firmy Fitomento.

Zdrowe przekąski nie tylko umilają pracę, ale też pomagają pracować efektywniej, poprawiają atmosferę w biurze i budują wizerunek firmy jako organizacji nowoczesnej, która dba o swój zespół. Na przekąski w biurze decydują się już nie tylko firmy IT, ale również firmy z branży ubezpieczeniowej, konsultingowej, banki, czy firmy produkcyjne. Dostarczamy przekąski zarówno jako regularne zaopatrzenie biurowych kuchni, jak również na różnego rodzaju wydarzenia, eventy, spotkania czy jako paczki dla osób pracujących zdalnie. Nasi klienci doceniają wygodę usługi – to my dbamy o różnorodność, wyszukujemy nowości wśród zdrowych smakołyków, regularnie wprowadzamy urozmaicenia i dostarczamy je prosto do biura – dodaje.

Przekąski lepsze od owoców?

Chociaż owoce w biurze stają się coraz bardziej popularnym benefitem, nie każdy office manager jest przekonany do zaopatrzenia biurowej kuchni w świeże owoce. Co, gdy zamówimy owoców zbyt dużo? Ile powinniśmy ich zamówić, by po weekendzie nie znaleźć zgniłej niespodzianki w biurowej kuchni, czy śmierdzącej kulki w szufladzie biurka, bo nieopatrznie zapomnieliśmy o schowanej przekąsce “na później”?

Idealną alternatywą wydają się być zdrowe przekąski, takie jak zdrowe batony zbożowe, raw, zdrowe ciasteczka, mieszanki bakalii, przekąski z suszonych warzyw i owoców – w przeciwieństwie do owoców, nie musimy myć, obierać, kroić, możemy po nie sięgnąć łatwo i szybko w każdej chwili. Co więcej, nie ma obawy, że się szybko Dostarczają więcej energii, a dzięki dużej różnorodności, na pewno szybko się nie znudzą.

Dlaczego zdrowe przekąski to benefit zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika?

Zdrowe przekąski dla pracowników to cenne narzędzie do pozyskania, utrzymania i motywowania zespołu: podnoszą produktywność zespołu, przekładając się tym samym na lepsze wyniki biznesowe firmy, pozwalają wyróżnić się spośród innych pracodawców i przyciągnąć najlepsze talenty, pobudzają kreatywność, entuzjazm do pracy, zapobiegają spadkom energii w ciągu dnia, podnoszą odporność pracowników, wzmacniają wizerunek firmy jako dbającej o zdrowie, dobre samopoczucie i rozwój pracowników, a nawet integrują zespół.

Przez żołądek do serca pracowników? Warto spróbować.

Szczegóły na stronie: www.fitomento.com

*Aon 2018 Trends in Global Employee Engagement Report

** Raport CBRE „Wellness. Poznaj biurową przyszłość”