Przebiegnięcie maratonu to nie jest prosty kejs. Dystans 42 kilometrów i 195 metrów niejednego już pokonał, a start bez odpowiedniego przygotowania nie raz zakończył się spektakularnym fakapem. Na szczęście 6. Gdańsk Maraton to impreza dwudniowa, podczas której każdy znajdzie odpowiedni dla siebie czelendż. Dlatego poniżej zbrifujemy Was, żebyście wiedzieli z jakich tasków możecie wybierać.

Gdańsk na piątkę

Stosunkowo łatwy kejs, który każdy pracownik korpo jest w stanie ogarnąć. Pięć kilometrów można przebiec bez długich przygotowań i treningów. Rzuć więc wyzwanie swojemu koledze z kubiku obok. Warto pamiętać, że podczas biegu panują proste zasady. Nie obowiązuje Cię ścisły dress code, a na trasie każdy jest równy. Junior Assistant może pokonać Account Executive’a, a na mecie stawić się przed swoim Projekt Menadżerem. To może być Twoja chwila chwały!

Biegi dla dzieci

Dzieci i młodzież od najmłodszych lat warto sfokusować na sport, pokazać im, jakie z niego płyną benefity, żeby w dorosłości same stawiały sobie ambitne targety. Dystanse są odpowiednio dobrane do wieku dzieci, które będą miały szansę poczuć atmosferę dużej, sportowej imprezy.

Sztafeta

Jeśli cenisz sobie timłork, to sztafeta jest czymś dla Ciebie. Kolnij do kolegów, zaplanujcie miting i podczas brejnstormu otrzymasz od każdego fidbek, na podstawie którego podzielcie się dystansami do przebiegnięcia. Do wyboru są odcinki o długości mniej więcej 16,4 km/ 8,4 km/ 10,7 km/ 6,7 km, więc każdy otrzyma taki tudus, na jaki zasługuje i jaki odpowiada jego aktualnej biegowej formie.

6. Gdańsk Maraton

Zdecydowanie największy czelendż ze wszystkich tutaj wymienionych. Formy do przebiegnięcia królewskiego dystansu nikt nie zrobi ASAP, do tego potrzeba co najmniej kilku tygodni, a najlepiej miesięcy przygotowań. Ale w każdym openspejsie znajduje się chociaż jeden korpoludek, który regularnie biega, a nawet podczas lanczbrejku zakłada buty biegowe, żeby zrobić kilka kółek wokół biura. Maraton to wyjątkowo ambitny task, więc jeśli chcesz się go podjąć, musisz wiedzieć, że dedlajn, żeby rozpocząć przygotowania, jest blisko!

FYI: 6. Gdańsk Maraton, a także biegi sztafetowe odbędą się w niedzielę 19 kwietnia 2020 roku. Dzień wcześniej, 18 kwietnia wystartują dzieci, młodzież, oraz „Gdańsk na piątkę”. Przeforłarduj więc tą wiadomość swoim kolegom z pracy, a menadżera daj na sisi. Dedlajn zapisów: 31 marca 2020 roku.

#Redakcja