W zatrzęsieniu erzaców na rynku, klienci poszukują tego, co autentyczne, dobre jakościowo i trwałe. Takie właśnie założenie przyjął Zbigniew Famuła, który postanowił oferować piękne, klasyczne buty na lata.

Wygodne i trwałe buty na wagę złota

Wygodne buty, które nie rozpadną się po jednym sezonie to dzisiaj ewenement.
Zbigniew Famuła: Faktycznie, złe obuwie na stopie, w której znajdują się receptory, wpływające na organy w naszym ciele i która stanowi podstawę naszego szkieletu, to poważny problem. Jednak na wygodę butów wpływa wiele czynników. Oczywiście olbrzymie znaczenie ma jakość skóry, sposób jej garbowania oraz metoda szycia butów, jak również dopasowanie ich do stopy. Mało osób zdaje sobie sprawę, że rozmiar buta to nie tylko długość, ale także i tęgość. Buty szyte są na kopytach o różnych kształtach i w zależności od tęgości stopy oraz wysokości naszego podbicia. Inne kopyto jest właściwe dla stopy wąskiej z wysokim podbiciem, a inne dla szerokiej z niskim podbiciem, pomimo tego, że długość stopy jest w obu wypadkach taka sama. Właściwe dopasowanie kopyta do stopy ma kolosalne znaczenie dla wygody obuwia.

Jak to się ma do butów w sieciówkach? Tam przecież klient podaje jedynie numer i dostaje but wyprodukowany w tysiącach egzemplarzy według jednego wzoru.
No właśnie nijak. 90 proc. społeczeństwa chodzi w butach w żaden sposób nie dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Ale buty takie powstają w kilkanaście minut, wycinane z szablonu i klejone maszynowo, więc trudno oczekiwać jakości. W dodatku z przykrością muszę stwierdzić, że wielu sprzedawców obuwia nie ma pojęcia, jak dopasować but do stopy, więc nawet gdyby w sklepach sieciowych sprzedawano buty szyte na różnych kopytach, to i tak na nic by się to nie zdało. Dlatego właśnie gros ludzi chodzi w butach po prostu za dużych. Gdy w naszym salonie zaczynamy dopasowywać obuwie do stopy, okazuje się, że właściwe buty są nawet dwa numery mniejsze, od tych kupionych w sklepach sieciowych.

Klasyczna elegancja

Jak powstają buty dostępne w Pana salonie?
Większość naszego obuwia jest szyta ręcznie, najbardziej trwałym i szlachetnym sposobem – metodą goodyear welted. Szycie takie nie tylko wpływa na trwałość obuwia, ale i na wygodę, gdyż podpodeszwa dostosowuje się do stopy i wraz z warstwą korka izoluje ją od podłoża. Po pewnym czasie buty z dobrej skóry szyte w ten sposób, stają się dużo wygodniejsze od adidasów. Do ich wytworzenia używa się cielęcych skór najwyższej jakości, często garbowanych roślinnie. Są to skóry anilinowe, najbardziej szlachetne i miękkie. Uszycie jednej pary takich butów trwa od 2 do 8 tygodni.

Postawił Pan na klasykę, dlaczego?
Giorgio Armani powiedział, że to, co odróżnia styl od mody, to jakość. Postawiliśmy właśnie na jakość i styl, które bronią się same. Moda przemija, styl i jakość pozostają. Buty klasyczne, przy czym chciałbym zauważyć, że sneakers czy trampek także może być klasycznym butem, zmieniły się w niewielkim stopniu na przestrzeni ostatniego stulecia. Proszę zwrócić uwagę na garnitury i buty noszone w filmach o Jamesie Bondzie od Seana Connery’ego po Daniela Craiga. Dzieli je blisko 60 lat, a są niemal identyczne i równie efektowne. To jest właśnie styl, jakość. Nasze buty są ponadczasowe. Były modne 50 lat temu i będą chętnie noszone za kolejnych 50 lat.

Ale zapewne i nie tanie?
Znaczna część naszego obuwia jest niewiele droższa od butów sieciowych. A biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, może okazać się ono nawet tańsze. Nasze buty będą służyły przez co najmniej 10 lat. Jest to więc inwestycja we własne zdrowie i wygląd na lata. Warto nas odwiedzić i samemu przekonać się, że ceny wcale nie odstraszają. Wielu młodych ludzi „na dorobku” kupuje u nas buty.

Czy ktoś jeszcze naprawia buty?

Buty u Pana można kupić, ale też i naprawić?
Naprawa, odświeżanie, konserwacja. Prócz tego organizujemy także szkolenia i warsztaty z obuwiem związane. Świadczymy pełne usługi szewskie oraz kaletnicze, również usługi renowacji obuwia łącznie z ich malowaniem. Nieskromnie powiem, że jesteśmy w tym naprawdę dobrzy.

Można też do nas wpaść i porozmawiać z nami przy kawie o tym, jak samemu dbać o buty. Doradzimy jak dobrać odpowiednią parę, a także strój do niej, bo w ofercie mamy także odzież i akcesoria. Jakość doradztwa to wartość dodana KlasycznychButów. W naszym SHOEHOUSE dobieramy asortyment tak, aby był naprawdę wysokiej jakości, sami go sprawdzamy i proponujemy ceny, które są w zasięgu zwykłych śmiertelników. To usługa, której nie da się przecenić. Wchodząc do salonów sieciowych dostajemy zawrotu głowy, mamy kilkaset rodzajów koszul, garniturów, spodni i butów, oraz sprzedawców, zazwyczaj słabo zorientowanych w asortymencie, którzy zawsze mówią, że we wszystkim nam ładnie i wszystko do siebie pasuje.

O popełnienie błędu nietrudno, zostajemy wówczas z naręczem rzeczy, których nie nosimy i które do siebie nie pasują. W KlasycznychButach mamy celowo niewiele towarów, wszystkie są jakości bardzo dobrej, a my pomagamy je skomponować tak, by idealnie pasowały. Ryzyko popełnienia błędu jest u nas zerowe. Jeśli ktoś myślał, by zatrudnić stylistę podczas robienia zakupów, wie, ile takie doradztwo kosztuje. W naszym salonie jest ono za darmo.

Doboru można też dokonać telefonicznie lub on-line. Wiedzą dzielimy się także na blogu w internecie (https://klasycznebuty.pl/) lub na profilach YouTube (https://www.youtube.com/KlasyczneButyShoeHouse), a także na Instagramie czy Facebook’u.

Z miłości do klasycznych butów

Naprawdę musi Pana pasjonować klasyczne obuwie.
To prawda, zresztą nie tylko obuwie, również ubrania. Ta pasja udziela się także odwiedzającym nasz salon klientom, którzy czują, że jesteśmy autentyczni w tym, co robimy. Zarówno prezesi dużych firm, jak i studenci, odwiedzają nas, by porozmawiać o butach, sposobie ich renowacji, opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach z noszenia naszych butów. Nie chcemy być salonem elitarnym, tylko dla wybrańców, uważamy, że jak najwięcej osób powinno się cieszyć pięknymi oraz dobrymi butami i ubraniami. Stąd spotykają się u nas zarówno doświadczeni biznesmeni, jak i młodzi ludzie, którzy chcą kupić swoje pierwsze klasyki. Często zresztą dyskutują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami. To naprawdę niesamowity widok. Zależy mi, by salon żył, staramy się mieć czas dla każdego i zawsze chętnie opowiadamy i dyskutujemy o butach.

Widzę, że ma Pan tu w salonie różne dziwne rzeczy.
To w ramach ciekawostki dla klientów prezentujemy dawne narzędzia szewskie oraz literaturę na ten temat. Z kolei w kolejnej gablocie mamy już współczesną ofertę sprzedażową: naturalne kosmetyki do pielęgnacji obuwia, szczotki, łyżki do butów, prawidła. Jak wspomniałem mam ambicję, żeby nie tylko sprzedawać, ale i edukować, a mój salon traktuję jako miejsce, gdzie w komfortowych warunkach można nie tylko zrobić zakupy, ale też porozmawiać i miło spędzić czas.

Pomysł na prezent? Wyjątkowe buty!

Takie obuwnicze akcesoria mogą być świetnym pomysłem na prezent.
Rzeczywiście i można te rzeczy zakupić u nas zarówno pojedynczo, jak i w zestawach. Ceny są przystępne, bo taka pasta na przykład, która starczy do pielęgnacji butów na około 2 lata, kosztuje 25 zł, prawidła 120 za parę. Kupując u nas, klient może mieć pewność, że nasze prawidło jest zrobione z drzewa cedrowego i doskonale wypełni but , a nasza pasta nie zaszkodzi skórze, w przeciwieństwie do silikonowych specyfików powszechnie dziś dostępnych. Dlatego zachęcam do odwiedzenia nas, czy to w celach zakupowych, czy też z potrzeby poszerzenia swojej wiedzy o tym, jak wygląda lub wyglądać powinien prawdziwy, dobry but.

#Iza M.