Kongres Kadry to największa branżowa konferencja, na której spotykają się menedżerowie i specjaliści personalni z największych polskich firm i przedstawicielstw zagranicznych.
Od 2005 r. organizatorzy przeprowadzili 30 edycji Kongresu. To wynik nie do pobicia wśród branżowych projektów eventowych w polskiej branży HRM. Dwa razy w roku – wiosną i jesienią – spotyka się w jednym miejscu i czasie aktywna grupa ponad 450 decydentów personalnych. W tym gronie znajdują się prezesi, wiceprezesi firm, dyrektorzy zarządzający ludźmi w firmie, przedstawiciele działów szkoleń i rozwoju. Tak będzie również podczas nadchodzącej edycji.
O CZYM BĘDZIE?
Rzeczywistość wokół nas, w tym również biznesowa, zmienia się nie do poznania i w dłuższej perspektywie nie wydaje się zbyt optymistyczna. Ekonomiści coraz odważniej piszą o długotrwałej stagnacji i wyhamowaniu dynamizmu gospodarczego. Dziś nie da się już przechodzić obojętnie wobec kryzysu związanego z nadmierną eksploatacją i kurczeniem się zasobów naturalnych, degradacją środowiska czy kryzysu klimatycznego. Właśnie te zjawiska będą w dużej mierze determinowały nowe modele biznesowe, sposoby zarządzania ludźmi i konkurowania na rynku. Zrównoważony rozwój gospodarki uwzględniający problemy środowiskowe i kryzys klimatyczny oraz dominujące trendy technologiczne i konsumenckie to wyzwania, z którymi mierzyć się będą nie tylko decydenci na szczeblach państwowych, ale także w firmach. Poszukiwanie harmonii w wielu obszarach biznesu staje się koniecznością, bo ona jest w stanie zapewnić nam i naszym organizacjom efektywne funkcjonowanie w biznesie, nadawać sens działaniom i czynić nasze życie bardziej szczęśliwym. Jak ją osiągać na szczeblu zarządzania organizacją i pracownikami? Jakie efekty biznesowe przynosi i co zrobić, aby stała się determinantem przewagi konkurencyjnej na rynku klientów i pracowników? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwać uczestnicy i prelegenci podczas 31. Kongresu Kadry, który odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 18-20 maja 2020 r. Wszystko pod hasłem: W POSZUKIWANIU HARMONII #środowisko #biznes #ludzie.
JAK TO JEST ZORGANIZOWANE?
Organizatorzy zapraszają na trzy dni inspiracji i dobrych praktyk z zakresu HRM. Pierwszy dzień kongresu – Dzień Inspiracji – to sesje plenarne uznanych postaci ze świata polskiego biznesu: prezesów, wiceprezesów firm, twórców znanych marek, laureatów prestiżowych nagród biznesowych, konsultantów biznesowych, autorów książek, mówców motywacyjnych, osobistości ze świata kultury, sportu, polityki. Wśród potwierdzonych już prelegentów sesji plenarnych znaleźli się między innymi:
• dr Dorota Raben – od 30 lat związana z międzynarodowym biznesem, zarządzaniem i logistyką, czemu poświęciła całe swoje życie zawodowe do dnia dzisiejszego. Doktor nauk społecznych w dziedzinie zarządzania i jakości, wykładowca ALK, SGH, PAN.
• Katarzyna Bonda – najpopularniejsza w Polsce autorka powieści kryminalnych. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów a prestiżowe nagrody przyniosła jej m.in. seria: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”.
• Paweł Fortuna – psycholog biznesu, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i pracownik Instytutu Psychologii KUL. Koncentruje się na zagadnieniach psychologii pozytywnej, sztucznej inteligencji i uczenia się na błędach.
• Ada Florentyna Pawlak – antropolożka technologii, prawniczka i historyczka sztuki. Zajmuje się m.in. wpływem Rewolucji 4.0 i sztucznej inteligencji na wyobrażenia społeczne i kulturowe konsekwencje transhumanizmu.
• dr hab. Ewa Bińczyk – profesor UMK w Instytucie Filozofii UMK w Toruniu. Zajmuje się współczesną filozofią nauki i techniki, studiami nad nauką i technologią, socjologią wiedzy naukowej i kontrowersjami w nauce.
• Adam Sztaba – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Kierownik muzyczny takich programów jak: Idol, Taniec z gwiazdami, juror programu Must Be the Music. Tylko muzyka.
Drugiego dnia kongresu, 19 maja, organizatorzy zapraszają na Dzień Dobrych Praktyk. Prezentacje poprowadzą doświadczeni menedżerowie personalni. Uczestnicy mogą wybierać spośród pięciu równoległych obszarów i sal tematycznych. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele działów personalnych z takich firmy jak: Accor, Gaz System, TOP-THIMM, Nava, Lowara Vogel Polska, Order Group, MetLife, JYSK, CD Projekt RED, Huuuge Games, Starbucks, Bank Gospodarstwa Krajowego, VMLY&R, Citibank, NatWest i wielu innych.
Trzeciego dnia uczestnicy wezmą udział w praktycznych warsztatach.
Więcej o programie Kongresu można znaleźć na stronie kongreskadry.pl
#Redakcja