W wydaniu grudniowym w sekcji „Uciekinier z korpo”, jak pamiętacie, pojawił się wywiad z Wojtkiem Żabińskim, który olał Bieszczady i dał nogę z korpo na Zanzibar, gdzie otworzył swój pensjonat PILI PILI HOUSE.

Ponieważ prowadzenie tej gazety sprawia, że robię w życiu masę spontanicznych rzeczy, po wywiadzie z Wojtkiem spakowałam walizkę i poleciałam na Zanzibar nagrać z nim odcinek KORPO TV (który możecie obejrzeć na naszej www) i na żywo zobaczyć, czy to wszystko jest prawdą. No i… jest najprawdziwszą prawdą. Wojtek, gdańszczanin, finansista, który w korpo wyrobił już swoje targety, zaoszczędzone w życiu 75 000 dolarów zainwestował 3 lata temu w pierwszy pensjonat na Zanzibarze. Aktualnie powstają kolejne trzy. Tak, nasz uciekinier poczuł wiatr w żaglach i idzie jak burza. Po poznaniu Wojtka i rozmowie z nim nie mam pojęcia, jakim cudem ponad 10 lat był wstanie spędzić w korpo w branży finansowej. Ważne, że otrzeźwiał! I nie tak, jak większość z nas: tylko marzył o ucieczce, ale po prostu zaczął realizować swoje marzenia.

Pasją, pracowitością i determinacją dopiął swego i powiem Wam, że goszcząc u niego na ostatnim piętrze apartamentowca z widokiem na – nawet Wam nie umiem opisać jak niebieski – Ocean Indyjski, poczułam wielką dumę. Dumę z korpoludka, który osiągnął sukces. Wykorzystał wiedzę nabytą w korpo, połączył z dawno ukończonym i zapomnianym przez niego kierunkiem studiów, czyli turystyką i hotelarstwem, i poświęcił się projektowi.

Jak sam mówi: „Jeśli poświęcisz się jednej rzeczy i będziesz robił(a) ją z pasją, ona musi się powieść”. Także, kochani, do roboty! Nie odkładać pomysłów „na potem”, być odważnym i pamiętać: MARZENIA SIĘ NIE SPEŁNIAJĄ. MARZENIA SIĘ SPEŁNIA. Ja przy okazji spełniłam swoje. Było nim zobaczenie białych rajskich plaż Zanzibaru, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie. Potwierdzam – takich plaż nie widziałam. Zamiast piasku jest mąka. Na dowód wszystkiego kilka zdjęć z raju w ten zimowy dzień. Wojtku, dziękujemy za gościnę.
U nas dziś zimno, a u ciebie pewnie jakieś 28 stopni. Masz jak zwykle pewnie teraz uśmiech na twarzy i kończysz nadzór nad ekipą, która buduje kolejny twój obiekt.
Powodzenia we wszystkim, co robisz, i do zobaczenia next time.

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego kolejnego wyjazdu na Zanzibar, który planujemy w okolicach listopada 2020, napisz na redakcja@korpovoice.pl. Wojtek już czeka na nas, przemęczonych korpoludków, aby ugościć nas po królewsku.

Odcinek KORPO TV z Wojtkiem na www.korpovoice.pl/korpotv
Pensjonat Wojtka pilipili.pl
#Justyna Szawłowska