Pomysł akcji #wspieramyszpitale narodził się w połączonym zespole Rhenus Office Data oraz G1ANT. Partnerzy współpracujący na co dzień w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów postanowili znaleźć rozwiązanie palącego problemu.

Jak chronić medyków?

rpa automatyzacja g1ant

Okazuje się, że technologia może minimalizować ryzyko związane z zakażeniem pracowników służby zdrowia, którzy w pierwszej linii stykają się z pacjentami – mówi Tomasz Kmiecik współzałożyciel firmy G1ANT.

Kilka tygodni temu, dokonaliśmy udanego wdrożenia robotycznego pomagającego w walce z pandemią koronawirusa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To wdrożenie udowodniło nam, że w czasach pandemii związanego z koronawirusem firma technologiczna również może pomóc.

W Polsce, jest prawie 970 szpitali. Bardzo często pacjenci, którzy przychodzą do placówek, a następnie czekają na korytarzach do punktu obsługi pacjenta. Często nie informują też o możliwym kontakcie z zakażonymi koronawirusem, bądź po prostu nie wiedzą o tym. Konsekwencją tego jest fakt, iż sanepid zmuszony jest do zamykania oddziałów w takich szpitalach, przenosząc pacjentów do innych szpitali oraz odsyłając zespoły medyczne na kwarantannę. W Polsce odnotowaliśmy już kilka przypadków zamknięcia całych szpitali oraz kilkadziesiąt wyłączeń poszczególnych oddziałów.

#wspieramyszpitale

Celem ogólnopolskiej akcji #wspieramyszpitale jest zautomatyzowanie jak największej ilości pracy w szpitalach w całej Polsce tak, aby zminimalizować kontakt pacjentów z obsługą szpitala. Wiemy, że pomoc w dostarczaniu szpitalom środków dezynfekujących czy maseczek jest teraz ważna, my patrzymy jednak długofalowo i wierzymy, że nasza akcja #wspieramyszpitale w skuteczny sposób pomoże w rozprzestrzenianiu się pandemii.

Dodatkowo robotyzacja jest również dobrą opcją dla placówek, które świadczą usługi niezwiązane z COVID-19. Brak dostępu do usług medycznych może przyczynić się do znacznego zwiększenia ofiar trwającej pandemii.

Jak roboty pomagają w szpitalach?

Roboty w szpitalach mogą pomagać na wiele sposobów:

  • ograniczą niepotrzebne kontakty z placówką;
  • pomogą w wysyłce wyników badań;
  • skrócą czas rejestracji pacjenta (kwestie administracyjne);
  • ograniczą długotrwałe oczekiwanie w Izbie Przyjęć na rejestrację;
  • usprawnią przepływ informacji szpital-pacjent;
  • oszczędzą siły personelu administracyjnego i medycznego;
  • zmniejszą ryzyko zarażenia personelu i pacjentów;
  • zwiększą liczbę obsłużonych pacjentów;
  • pozwolą pracownikom szpitala pomóc większej ilości osób;
  • pomogą w wydajniejszym planowaniu działań leczniczych.

W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA wdrożyliśmy robota, który bazuje na podobnych funkcjonalnościach. Podobne rozwiązanie wdrożymy w każdym chętnym szpitalu – podkreśla Tomasz Kmiecik.

rpa w szpitalu automatyzacja robotyzacja centrum zdrowia dziecka
Które szpitale mogą skorzystać z akcji?

Akcja G1ant ma charakter ogólnopolski. Każdy chętny szpital otrzyma, więc robota bezpłatnie, a wdrożenie odbędzie się zdalnie we współudziale z działem IT szpitala.

Jak pracuje robot (RPA) ?

Roboty pracują 24 godziny na dobę, bez nawet chwili przerwy. W przeciwieństwie do ludzi nie zarażą się również wirusem. Dzięki temu znacznie odciążą personel wykonujący wszelkie procesy administracyjne. Warto wspomnieć, iż wydajność pracy 1 robota odpowiada nawet 6 pracownikom Izby Przyjęć.

Koszt wdrożenia robota w szpitalu

Roboty dla szpitali są bezpłatne. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wdrożenia gotowego robota w środowisku informatycznym każdego szpitala.

Zebrane środki pokryją 30% kosztów całkowitych, pozostałe 70% kosztów zostanie sfinansowane przez Centrum Robotyczne oraz producenta platformy robotycznej.

Koszt wdrożenia pełnego zautomatyzowane procesu dla jednego szpitala to między 16.000 a 40.000 złotych. W ramach akcji Rhenus Data Office oraz G1ANT zrezygnowały z wynagrodzenia. Pozostają jednak jeszcze koszty zewnętrznych podmiotów.

Potrzebujemy jedynie 4.000 złotych, by dowolny wybrany przez darczyńcę szpital mógł otrzymać zautomatyzowany proces. To niewiele, a tak bardzo dużo …

Każdy może pomóc?

Tak, absolutnie każdy może wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem poniższej strony.

https://zrzutka.pl/roboty-dla-szpitali

Firmy dysponujące większymi budżetami zachęcamy do bycia darczyńcą konkretnego robota lub też kilku robotów dla dowolnie wybranego szpitala np. z rejonu, w którym mają swoje siedziby.

Patronat medialny Korpo Voice

Tomasz, dziękuję Ci za rozmowę. To ciekawe, że roboty, które jeszcze chwilę temu traktowaliśmy jako zagrożenie dla naszych etatów, dziś wydają się być naprawdę słusznym wyborem i pomocą. Bardzo cieszymy się, że KORPO VOICE dołączyło do grona patronów medialnych.

Strona akcji www.wspieramyszpitale.pl

Strona do wpłat https://zrzutka.pl/roboty-dla-szpitali

 

REDAKCJA KORPO VOICE

 

Organizatorzy akcji #wspieramyszpitale

 

Rhenus Data Office (https://www.rhenus-data.pl/pl/) specjalizuje się w kompleksowej obsłudze dokumentów fizycznych, jak również elektronicznych, zapewniając w ten sposób obsługę pełnego cyklu życia dokumentu. Funkcjonujący w ramach spółki Robotic Competence Center Rhenus zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań robotycznych.

G1ANT (g1ant.com) to twórca środowiska programowania procesów powtarzalnych, tzw. robotów wykorzystywanych w automatyzacji m.in. procesów obsługi klienta, księgowości czy logistyce. Obecnie to jedno z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w procesach robotyzacji firm i instytucji w Polsce i na świecie.

 

Kontakt:

Anna Godek – Biniasz, rzecznik #wspieramyszpitale

anna@g1ant.com, +48 501 433 881

 

Justyna Szawłowska, CSR Manager

Justyna@g1ant.com, +48 692 284 881