Pomysł akcji #wspieramyszpitale narodził się w połączonym zespole Rhenus Office Data oraz G1ANT. Partnerzy współpracujący na co dzień w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów postanowili znaleźć rozwiązanie palącego problemu:

Jak chronić medyków?

Okazuje się, że technologia może minimalizować ryzyko związane z zakażeniem pracowników służby zdrowia, którzy w pierwszej linii stykają się z pacjentami – mówi Tomasz Kmiecik współzałożyciel firmy G1ANT

Kilka tygodni temu, dokonaliśmy udanego wdrożenia robotycznego pomagającego w walce z pandemią koronawirusa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To wdrożenie udowodniło nam i dało chwilę refleksji, że w czasach pandemii związanego z koronawirusem firma technologiczna również może pomóc.

W Polsce, jest prawie 970 szpitali. Bardzo często pacjenci, którzy przychodzą do szpitali czekają w korytarzach do punktu obsługi pacjenta. Często nie informują o możliwym kontakcie z zakażonymi koronawirusem bądź po prostu nie wiedzą o tym. Konsekwencją tego jest fakt, iż sanepid następnie zamyka oddziały w takich szpitalach przenosząc pacjentów do innych szpitali oraz odsyłając zespoły medyczne na kwarantannę. W Polsce odnotowaliśmy już kilka przypadków zamknięcia całych szpitali oraz kilkadziesiąt wyłączeń poszczególnych oddziałów.

Celem ogólnopolskiej akcji #wspieramyszpitale jest zautomatyzowanie jak największej ilości pracy w szpitalach w całej Polsce tak aby zminimalizować kontakt pacjentów z obsługą szpitala.

Wiemy, że pomoc w dostarczaniu szpitalom środków dezynfekujących czy maseczek jest teraz ważna, my patrzymy jednak bardzo długofalowo i wierzymy, że nasza akcja #wspieramyszpitale w skuteczny sposób pomoże w rozprzestrzenianiu się pandemii.

Dodatkowo robotyzacja to też opcja dla placówek które świadczą usługi niezwiązane z COVID-19. Brak dostępu do usług medycznych może przyczynić się do znacznego zwiększenia ofiar trwającej pandemii.

Jak pomagają roboty?

 • Ograniczą niepotrzebne kontakty z placówką
 • Pomogą w wysyłce wyników badań
 • Skrócą czas rejestracji pacjenta (kwestie administracyjne)
 • Ograniczą długotrwałe oczekiwanie w Izbie Przyjęć na rejestrację
 • Usprawnią przepływ informacji szpital-pacjent
 • Oszczędzą siły personelu administracyjnego i medycznego
 • Zmniejszą ryzyko zarażenia personelu i pacjentów
 • Zwiększą liczbę obsłużonych pacjentów
 • Pozwolą pracownikom szpitala pomóc większej ilości osób
 • Pomogą w wydajniejszym planowaniu działań leczniczych

Podobnego robota jakiego wdrożyliśmy w CENTRUM ZDROWIA DZIECKA i wdrożymy w każdym chętnym szpitalu – podkreśla Tomasz Kmiecik.


Które szpitale skorzystają?

Akcja ma charakter ogólnopolski. Każdy chętny szpital otrzyma robota bezpłatnie, co odbędzie się zdalnie we współudziale z działem IT szpitala.

 

Jak pracuje robot ?

 • Roboty pracują 24 godziny na dobę, bez nawet chwili przerwy
 • Roboty nie zarażą się wirusem
 • Odciążą personel wykonujący wszelkie procesy administracyjne
 • Wydajność pracy 1 robota odpowiada nawet 6 pracownikom Izby Przyjęć.

Koszty robotów:

Roboty dla szpitali są bezpłatne.

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wdrożenia gotowego robota w środowisku informatycznym każdego szpitala.

Zebrane środki pokryją 30% kosztów całkowitych, Pozostałe 70% kosztów zostanie sfinansowane przez Centrum Robotyczne oraz producenta platformy robotycznej.

Koszt wdrożenia pełnego zautomatyzowane procesu dla szpitala to między 16.000 a 40.000 złotych.

Rhenus Data Office oraz G1ANT zrezygnowały z wynagrodzenia. Pozostają koszty zewnętrznych podmiotów.

Potrzebujemy jedynie 4.000 złotych, by dowolny wybrany przez darczyńcę szpital mógł otrzymać zautomatyzowany proces.

To niewiele, a tak bardzo dużo …

Każdy może pomóc?

Tak absolutnie każdy może wpłacić dowolną kwotę na stronie.

https://zrzutka.pl/roboty-dla-szpitali

Firmy dysponujące większymi budżetami zachęcamy do bycia darczyńcą konkretnego robota lub kilku robotów dla dowolnie wybranego szpitala np. z rejonu w którym mają swoje siedziby.

Dziękuję Tomasz za rozmowę. To ciekawe jak roboty które jeszcze chwilę temu traktowaliśmy jako zagrożenie dla naszych etatów dziś wydają się być naprawdę słusznym wyborem i pomocą. Bardzo się cieszymy , że KORPO VOICE dołączyło do grona patronów medialnych.

strona akcji www.wspieramyszpitale.pl

strona do wpłat https://zrzutka.pl/roboty-dla-szpitali

 

REDAKCJA KORPO VOICE

 

Organizatorzy akcji #wspieramyszpitale:

 

Rhenus Data Office (https://www.rhenus-data.pl/pl/) specjalizuje się w kompleksowej obsłudze dokumentów fizycznych i elektronicznych, zapewniając w ten sposób obsługę pełnego cyklu życia dokumentu. Funkcjonujący w ramach spółki Robotic Competence Center Rhenus zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań robotycznych.

G1ANT (g1ant.com) to twórca środowiska programowania procesów powtarzalnych, tzw. robotów wykorzystywanych w automatyzacji m.in. procesów obsługi klienta, księgowości czy logistyce. Obecnie to jedno z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w procesach robotyzacji firm i instytucji w Polsce i na świecie.

 

Kontakt:

Anna Godek – Biniasz, rzecznik #wspieramyszpitale

anna@g1ant.com, +48 501 433 881

 

Justyna Szawłowska, CSR Manager

Justyna@g1ant.com, +48 692 284 881