Firma technologiczna WP Engine z Austin w USA, lider hostingu WordPress i rozwiązań DXP (Digital Experience Platform) otwiera biuro w Krakowie. Zespół krakowskich specjalistów będzie wspierał organizację w ramach globalnego centrum innowacji. Nowy ośrodek R&D będzie również wsparciem dla europejskich i globalnych klientów WP Engine.

Krakowski zespół dołącza do rodziny WP Engine jako kolejny ośrodek badawczo-rozwojowy firmy w Europie. Otwarte w Krakowie biuro jest już czwartą międzynarodową filią, po Londynie (2015), Limerick (2016) i Brisbane w Australii (2017). W 2019 roku WP Engine przejęło również firmę Flywheel, potwierdzając tym samym status globalnego lidera wśród dostawców rozwiązań DXP wspierających budowę, rozwój i efektywność platform opartych na WordPress.

Odpowiedzialnym za stworzenie nowego biura został Zygmunt Dyras, posiadający wieloletnie  doświadczeniem w branży technologicznej. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak  UBS, SolarWinds i Stonesoft.

– Rozpoczynamy nowy i ekscytujący rozdział w globalnej ekspansji WP Engine – mówi Heather        Brunner, dyrektor generalny WP Engine. – Krakowskie biuro będzie naszym wiodącym ośrodkiem technologicznym dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz ważnym punktem dla dalszego rozwoju i ekspansji firmy. Jesteśmy pod wrażeniem talentu i umiejętności polskich specjalistów. Mamy również nadzieję na wspaniałą współpracę z lokalną społecznością, samorządem i liderami biznesu, wspólnie z nimi budując krakowski ekosystem technologiczny – dodaje Brunner.

– Decyzja firmy WP Engine o ulokowaniu swojego centrum B+R w Krakowie bardzo nas cieszy. Jest dowodem na to, że Kraków i Małopolska zapewniają nie tylko fantastycznych specjalistów, ale i doskonałe warunki do rozwoju firm technologicznych. Siła krakowskich uczelni i przyjazny klimat dla branży technologicznej stają się globalnie rozpoznawaną wizytówką naszego regionu -mówi Wojciech Przybylski, Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

Wysokie kompetencje krakowskich specjalistów

Wybór miejsca nowego biura nie był przypadkowy. Zespół specjalistów z Krakowa zaskarbił sobie uznanie wśród zarządu firmy już w ubiegłym roku przy okazji pracy nad rozwiązaniem ułatwiającym zarządzanie aktualizacjami oferowanych DXP. Kompetencje zespołu w zakresie tworzenia aplikacji internetowych, Machine Learning, UX oraz zaawansowana znajomość kodu WordPress odegrały kluczową rolę w opracowaniu i uruchomieniu nowego produktu – Smart Plugin Manager. Smart Plugin Manager to odpowiedź na wiele dotychczasowych potrzeb i problemów użytkowników platformy WordPress pojawiających się przy aktualizacjach rozszerzeń. Nowy produkt WP Engine od momentu wprowadzenia na rynek w czerwcu 2019 roku pozwolił na bezpieczną aktualizację już ponad 1 miliona rozszerzeń u klientów firmy.

Rosnąca baza klientów w Europie Środkowej

WP Engine jest liderem wśród dostawców rozwiązań i hostingu dla portali wykorzystujących system zarządzania treścią (CMS) WordPress, który stanowi dziś 35% wszystkich stron w internecie. Firma posiada ponad 130 000 klientów w 150 krajach. Z rozwiązań WP Engine korzystają takie firmy jak: Native Instruments, Network Rail, SAP SE, Spotcap Global Services and Thomson Reuters. Europejskie i globalne marki korzystające z rozwiązań WP Engine doceniają je za innowacyjność, bezpieczeństwo i niezawodność mające kluczowy wpływ na rozwój biznesu.

– To wspaniały projekt, z którego możemy być dumni. Cieszę się, że nasze nowe biuro w Krakowie będzie miało okazję odegrać ważną rolę w globalnym sukcesie WP Engine – mówi Zygmunt Dyras, szef krakowskiego oddziału. – Kraków posiada ogromny potencjał technologiczny, który mamy zamiar rozwijać. Już w tym momencie zatrudniamy kolejnych specjalistów i managerów, którzy pomogą nam zrealizować nasze ambitne plany.

 

Nowe biuro WP Engine znajduje się w Imperial Business Center przy ulicy Wadowickiej 7.

Więcej informacji na temat rekrutacji w WP Engine można znaleźć na stronie: https://wpengine.careers/.

 

O WP Engine:

WP Engine to firma technologiczna oparta o platformę WordPress, która dostarcza produkty wspierające pracę programistów i marketingu.

Local by Flywheel, StudioPress,Genesis Framework.

Główna siedziba firmy znajduje się w Austin w Teksasie.

WP Engine zapewnia rozwiązania WordPress dla 130 000 klientów w 150 krajach.

 

Kontakt:

Andy North

press@wpengine.com