A nawet niekoniecznie w korporacji – ktokolwiek jest aktywny zawodowo wie, że często trudno jest wyszarpać nawet dwa tygodnie urlopu, a co tu mówić o dwóch miesiącach. A tu szkoła się kończy i dzieciom trzeba zapewnić opiekę, rozrywkę i najlepiej, aby spędzały czas na świeżym powietrzu, a nie w domu przed komputerem. Półkolonie są ciekawym rozwiązaniem, ale znowu – dziecko zostaje w mieście.

Nie każdy ma ten luksus w postaci babci i dziadka, którzy zabiorą dzieci na wieś. A nawet jeśli – często i dziadkom kończą się pomysły i siła, żeby zapewnić wnukom rozrywkę na cały okres wakacji.

 

Jak to rozwiązać? Co zrobić z dzieckiem w wakacje?

Pierwszy raz stanęłam przed tym dylematem w zeszłym roku, kiedy mój syn miał 7 lat. Wtedy w głowie zakiełkowała mi myśl aby wysłać go na obóz, ale zastanawiałam się od jakiego wieku kolonie będą dobrym pomysłem. Miałam sporo wątpliwości – ja sama pierwszy raz na takim wyjeździe byłam dopiero około 10. roku życia. Rozważałam zatem, czy to nie za wcześnie na kolonie, od ilu lat można bezpiecznie wysłać dziecko na samodzielny wyjazd. Ale postanowiłam zrobić research, poszukać informacji w Internecie i porozmawiać ze znajomymi, żeby dowiedzieć się więcej. I tak trafiłam na Ośrodek Gwarek na Mazurach, który od początku wzbudził moje zaufanie i sprawił, że odważyłam się spróbować. I to była świetna decyzja!

Syn pojechał wraz z córką mojego partnera. Wspólnie zdecydowali się na obóz ,,Zgrana Paka” – pięciodniowy wyjazd dedykowany dla dzieci, które mają przed sobą pierwszy wyjazd na wakacje bez rodziców. Na tych koloniach kadra jest jeszcze bardziej skupiona na dzieciach, wspiera je i troszczy się o nie, aby czuły się dobrze i bezpiecznie. Atmosfera tego ,,pierwszego wyjazdu” i wspólnej przygody sprawia, że dzieci wspierają się też nawzajem. Zatem ,,Zgrana Paka” to nieprzypadkowa nazwa 🙂

Czy warto było?

Niech najlepszą recenzją będzie fakt, że nasze dzieci w tym roku zdecydowały się na ponowny wyjazd do Ośrodka Gwarek – na dwa turnusy pod rząd! Tym razem oprócz ,,Zgranej Paki”, zdecydowali się również na Obóz Minecraftowy.

Ośrodek oferuje bowiem wspaniałe przygody nie tylko dla najmłodszych – dzieci w każdym wieku znajdą tam coś dla siebie. Wachlarz obozów i kolonii tematycznych jest niezwykle szeroki, są to na przykład: wspomniany Obóz Minecraftowy, Obóz Sportowy, Cukierniczy, Taneczny, kolonie w tematyce Harrego Pottera czy Fortnite’a. A także wiele innych, o których więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Jedynym minusem jest to, że dzieci mogą mieć problem z wyborem – tak jak mój syn, najchętniej pojechałby na wszystkie 🙂

 

W Ośrodku kolonie realizowane są też przez innych organizatorów, ale ja zwracam Waszą szczególną uwagę na te, które organizuje sam Gwarek. Dlaczego? Bo w takim przypadku macie gwarancję, że są tam ludzie, którzy zajmują się tym od lat. Znają ten obiekt, znają Mazury i mają ogromne doświadczenie w opiece i dostarczaniu dzieciom wspaniałych przeżyć.

Muszę wspomnieć również o samym obiekcie, bo jest naprawdę fantastyczny. Jakbym mogła, sama bym tam została 🙂 Ośrodek Gwarek mieści się w samym sercu Mazur, położony tuż nad jeziorem. Warunki zakwaterowania są bardzo komfortowe, a okoliczności przyrody urzekające.

Ośrodek prężnie działa również zimą – ma w ofercie wspaniałe i magiczne zimowiska.

 

Sami widzicie – nie sposób się nie skusić.

Serdecznie Was namawiam do spróbowania, nawet jeśli Wasze pociechy są jeszcze małe. Sześć/siedem lat to wiek, kiedy ze spokojem możecie wysłać je na taki obóz, jak ,,Zgrana Paka”. Dzieci się tam błyskawicznie aklimatyzują, a 5 dni to jest bardzo optymalny czas, jak na pierwszy wyjazd dziecka na obóz. Nie zdążą za Wami zatęsknić 🙂 Rozmawiałam na ten temat z kadrą i wiem, że bardzo sporadycznie zdarza się, że dziecko tak tęskni, że trzeba je odebrać. Jest to raptem ułamek procenta. Macie zatem kolejne potwierdzenie, że dzieci mają tam świetną opiekę i wspaniałą zabawę, a przy tym zbierają cenne doświadczenia i uczą się samodzielności.

A jeśli boicie się, że to Wy zatęsknicie – na to też Ośrodek Gwarek znalazł rozwiązanie 🙂 Podczas pobytu kadra udostępnia na Facebooku zdjęcia i relacje, więc możecie podejrzeć swoje pociechy podczas zabawy i zobaczyć, jakie atrakcje mają danego dnia.

 

Zatem nie zastanawiajcie się zbyt długo i koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową Ośrodka Gwarek – KLIK. Przejrzyjcie ofertę wspólnie i wybierzcie coś, co zapewni dzieciom wspaniałe przygody na wakacjach, a Wam – trochę odpoczynku i mniej zmartwień z cyklu ,,co robić z dzieckiem w wakacje”.

Uśmiech Waszych dzieci po takiej przygodzie tylko potwierdzi, że to była dobra decyzja